praktyczne informacje wpisy

systemy antyporwaniowe

<h1>Systemy antyporwaniowe są to urządzenia mające na celu uniemożliwić kradzież auta będącego już w ruchu a dokładnie uniemożliwić dynamiczne oddalenie się z miejsca kradzieży.</h1>

W naszej ofercie znajduje się kilka takich systemów.

Jednym z nich jest produkt firmy qasar.

Innowacyjność tego urządzenia polega na blokowaniu możliwości osiągnięcia prędkości obrotowej silnika dającej możliwość dynamicznej ucieczki z miejsca kradzieży.

Niestety to urządzenie nie jest już produkowane przez tą firmę.

Innymi słowy chodzi o taką sytuację kiedy po włamaniu intruz nie może zwiększyć obrotów silnika ponad obroty biegu jałowego.

Co ważne silnik nie gaśnie i system wspomagania kierownicy oraz system hamowania są w pełni sprawne , natomiast auto porusza się jedynie siłą rozpędu. Istotne w tym rozwiązaniu jest , że kierowca ma pełną kontrolę nad pojazdem , może go wyhamować , działa wspomaganie kierownicy , natomiast dynamiczne się poruszanie autem jest wykluczone .

Urządzenie ma homologację i certyfikat przewidziany przepisami Unii Europejskiej.

System ten to element wykonawczy , czyli jeśli użytkownik autoryzuje swoją obecność w pojeździe to urządzenie pozwoli  na kontynuowanie jazdy.

Autoryzacja czyli rozbrojenie systemu może odbywać się na kilka sposobów.

Podstawowym jest naciśnięcie ukrytego przycisku gdzieś w zasięgu ręki .

Innym sposobem na rozbrojenie to dotknięcie dwóch punktów w samochodzie jedną ręką bądź dwoma w zależności od sposobu montażu.

Zaawansowanym sposobem na rozbrojenie to użycie pilota , w tym przypadku rozbrojenie urządzenia odbywa się bez udziału kierowcy , jedyny warunek to żeby pilota miał przy sobie. Drogą radiową wykrywana jest obecność pilota i wtedy możemy bezpiecznie jechać.

Inne systemy antyporwaniowe .

Do prostych urządzeń tego typu zaliczają się takie, które można rozroić ukrytym przyciskiem.

Zasada działania jest taka , że kierowca po uruchomieniu auta ma określony czas na autoryzację.

Jeśli tego nie zrobi samochód po zaprogramowanym czasie zgaśnie.

Dodatkowo systemy antyporwaniowe wykrywają otwarcie drzwi kierowcy, i za każdym razem po otwarciu drzwi oczekują na autoryzację.

Niestety z uwagi na wymogi unii europejskiej tego typu urządzenia zostały całkowicie wycofane z produkcji .

Możesz również polubić…