praktyczne informacje

mandat za jazdę z telefonem

zestaw głośnomówiący audi a4

Mandat za jazdę z telefonem – będzie duży. Przepisy odnośnie łamania prawa poprzez  jazdę samochodem i rozmowę przez telefon bardzo mocno się zaostrzą. Po 17 września 2022 roku nastąpi podniesienie kary za korzystanie z telefonu podczas jazdy. Od tej daty wejdzie w życie przepis  prawa drogowego  art. 45 ust. 2 pkt 1  . Korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagające trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku przez kierującego pojazdem. 

Ile punktów karnych za jazdę z telefonem ?

Z jazdę  i rozmowę przez telefon będzie naliczonych 12 punktów karnych. Dotychczas był tylko 5 punktów. To bardzo zła wiadomość, ale jest jeszcze inna. Punkty karne będą kasować się nie po 1 roku ale po dwóch latach. Ma to na celu według ustawodawcy ostudzić łamanie prawa w tym zakresie , ponieważ na podstawie badań  jazda autem i rozmowa przez telefon bardzo mocno upośledza właściwą ocenę sytuacji na drodze przez kierującego co ma podstawowy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. 

Jaki mandat za gadanie przez telefon ?

Za gadanie przez telefon grozi mandat 500 zł. To spora podwyżka, ponieważ dotychczas za to przewinienie obowiązywał mandat 200zł.

zestaw głośnomówiący audi a4
zestaw głośnomówiący audi a4

Jak uniknąć mandatu za rozmowę przez telefon ?

Należy zamontować zestaw głośnomówiący . To bardzo wygodne urządzenie i bezpieczna forma używania telefonu która zapewni gwarancję nie poniesienia konsekwencji kary za używanie telefonu w samochodzie. 

Przeczytaj o tym jakie są rodzaje zestawów głośnomówiących do Twojego auta tutaj.

Specjalizujemy się w montażu zestawów , mamy w ofercie różne urządzenia w zależności od upodobań nabywcy. 

Zadzwoń o szczegóły  530 280 290 

 

Możesz również polubić…