praktyczne informacje

Alarmy samochodowe.

montaż zabezpieczeń do samochodów

Jakie alarmy samochodowe są skuteczne i bezawaryjne ?

Takie pytanie stawiają sobie właściciele pojazdów obawiający się o swoje auta.

Montaż alarmu należy zlecić profesjonalnej firmie której pracownicy mają praktykę w tego typu usługach. Wynika to z faktu iż alarm jako zabezpieczenie antykradzieżowe winno być zamontowane starannie i każde auto traktowane indywidualnie.

Jaką przeszkodę stanowi system zamontowany w taki sposób że po demontażu osłony poniżej kierownicy alarm  wypada nam na podłogę. Im bardziej ukryty tym lepiej.

Jaki alarm zamontować to na ogół wynika z rozmowy z instalatorem . Firmy zazwyczaj mają w swojej ofercie kilka , czyli 3 do 4 sprawdzonych systemów które mogą z czystym sumieniem polecić.

Każdy z nich posiada unikalne funkcje poprawiające komfort ale także i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Ostateczny wybór zależy od preferencji klienta.

Znaczenie ma również czy auto wyposażone jest w system centralnego  zamka sterowany drogą radiową czy nie.

Obecnie alarmy samochodowe wyposażone są we własne nadajniki radiowe o zmiennym kodzie / kod kroczący/ i tym samym są odporne na sczytanie bądż skopiowanie przez urządzenia używane przez złodziei.

Najlepszym zabezpieczeniem  obecnie już nie jest alarm , choć przy poprawnym montażu utrudni on kradzież auta , ale jest inteligentne zabezpieczenie w postaci odcięcia jednego obwodu bądz dwóch obwodów elektrycznych powiązane z sterownikiem elektronicznym . Obecnie w nowoczesnych samochodach stosuje się systemy alarmowe działające w oparciu o magistralę CAN ( controller area network)

To bardzo szybkie szeregowe łącze danych. Dzięki temu system alarmowy ma precyzyjne i dokładne informacje o parametrach oraz stanie w jakim znajdują się odpowiednie czujniki i nie tylko.

Systemy te zazwyczaj podłączone są do fabrycznych pilotów centralnego zamka co poprawia wygodę użytkowania.

Jeśli jednak klient ma życzenie bądź też posiada tylko jednego pilota fabrycznego możliwa jest instalacja alarmu CAN z własnymi pilotami.

Jak każdy alarm tak i ten można wyposażyć w szereg czujników poprawiających jego skuteczność jak również w blokadę silnika.

c.d.n.

Więcej dowiesz się w innym artykule poniżej;

 

;Odcięcie zapłonu

 

 

                                                  

 

 

                                                              

 

 

 

                                                      

 

 

                                                            

 

                                          

 

 

 

 

 

 

Możesz również polubić…